O společnosti

Naše společnost GS Caltex Czech, s.r.o. je první evropskou pobočkou korejské rafinérské a petrochemické společnosti GS Caltex, leadera ve svém oboru v Asijsko-Pacifické oblasti. Začátkem roku 2013 jsme zahájili vlastní produkci kompaundovaného polypropylenového granulátu v našem závodě v Karviné.

V současnosti vyrábíme materiál na 6 výrobních linkách v produkční hale o rozloze 6 000 m², dále disponujeme dvěma sklady pro vstupní a výstupní materiál o celkové rozloze 13 000 m².

Naše finální materiály mají široké použití např. při výrobě automobilových komponentů, a to jak interiérových, tak exteriérových dílů či také dílů pro domácí spotřebiče.

Materiál z GS Caltex Czech se používá při produkci přístrojových desek, dveřních panelů, středních konzolí, nárazníků a dalších plastových částí v osobních automobilech. Velmi silnou stránkou GS Caltex je v poslední době stále více používaný LGF materiál (long glass fiber thermoplastic/dlouhé skelné vlákno). Tento materiál dokáže nahradit určité kovové části ve vozidlech a tím přispívá k výrazné váhové redukci a s tím spojené snížení emisí u osobních automobilů.

GS Caltex ve světě

Společnost GS Caltex byla založena v roce 1967 jako první privátní ropná společnost v Koreji. S postupem času se firma stala jednou z nejvýznamnějších Korejských energetických společností a v současné době se jedná o druhou největší rafinérskou společnost v zemi.

V roce 1988 byla zahájena první výroba vlastního polypropylenu (dale jen PP) značky Hi-Prene v závodě ve městě Yeosu. V současné době se v Koreji nachází kromě vlastního centra výzkumu a vývoje další tři závody na výrobu kompozitního/plněného PP, produkci kompozitů z dlouhých vláken a také na recyklaci PP materiálu.

Jako první společnost GS Caltex expandovala do Číny, kde v současné době produkuje PP kompozity ve dvou výrobních továrnách, a to ve městech Langfang a Suzhou.

GS Caltex Czech v Karviné je vůbec první dceřinou pobočkou společnosti GS Caltex v Evropě.

Oficiální webové stránky mateřské společnosti GS Caltex – http://www.gscaltex.com

Prezentace společnosti GS Caltex

Pro stažení prezentace vyplňte následující formulář.

Email file download
Souhlas s GDPR *