GS Caltex Czech

Jsme jedinou evropskou pobočkou korejské rafinérské a petrochemické společnosti GS Caltex, leadera ve svém oboru v Asijsko-Pacifické oblasti.

12 let

od založení společnosti

140+

zaměstnanců

43 tis. tun

roční výrobní kapacita

Naše produkty

PP compound – polypropylenový granulát využívaný především v automobilovém průmyslu pro výrobu interiérových a exteriérových komponentů.

GF compound – granulovaná směs, ve které je hlavní složka skelné vlákno. Je využívána především při výrobě ochranných dílů domácích spotřebičů.

Polypropylen (PP)

Termoplastický polymer ze skupiny polyolefinů.

Mezi klíčové vlastnosti polypropylenu patří zdravotní nezávadnost, nepoddajnost, pevnost a to i přes jeho nízkou hmotnost, dále odolnost vůči teplu a nízká hořlavost.

Finální produkt

Náš granulát se používá např. při výrobě přístrojových desek, dveřních panelů, středových konzolí, nárazníků aj. interiérových a exteriérových dílů v automobilovém průmyslu.

Mezi naše zákazníky, patří automobilky jako je například Hyundai a Kia. V odvětví domácích spotřebičů jsou to pak firmy jako je LG a Samsung.

GS Caltex Czech – partner MFK Karviná

Již sedmým rokem jsme partnerem místního prvoligového fotbalového klubu MFK Karviná.

GS Caltex Corporation

Společnost GS Caltex byla založena v roce 1967 jako první privátní ropná společnost v Koreji. S postupem času se firma stala jednou z nejvýznamnějších Korejských energetických společností a v současné době se jedná o druhou největší rafinérskou společnost v zemi.

V roce 1988 byla ve městě Yeosu zahájena první výroba vlastního polypropylenu (dale jen PP) značky Hi-Prene. V současné době se v Koreji nachází kromě vlastního centra výzkumu a vývoje další tři závody na výrobu kompozitního PP, produkci kompozitu z dlouhých vláken a také na recyklaci PP materiálu.

Oficiální webové stránky mateřské společnosti: www.gscaltex.com